Spřátelení výrobci

sew4baby logo na faktury

Sew4Baby, Žaneta Daňková 

,,Šití se věnuji od začátku své první rodičovské dovolené, tehdy jsem začala šít pro děti didaktické knížky, jejiž tvorbě se věnuji dodnes, postupem času jsem se naučila šít i oblečení na své děti. Když se mi narodilo druhé dítě začala jsem přemýšlet úplně jinak a rozhodla jsem se pořídit látkové plenky, tehdy to bylo spíš pro usporu financí a energie, kterou jsem do nakupování vkládala a navíc se mi čím dál častěji stávalo, že mi plenky došly. Začala jsem se tedy plenkami zabývat a když jsem se nemohla rozhodnout jaké pořídit, padlo rozhodnutí ušít si vlastní. A to byl asi úplně začáteční popud, který mě dostal až sem. Z plenek mi totiž zůstávali zbytku froté a tak vznikli první odličovací tamponky a vložky do podprsenky. Postupem času jsem se o materiály začala zajímat více a začala jsem se taky více zabývat odpadem v naší domácnosti, to mě dovedlo k jedné skupině na facebooku, začala jsem tamponky rozdávat kudy jsem chodila a jelikož s nimi byli všichni velmi spokojení začala jsem je prodávat na té oné skupině,  zájem byl obrovský a tak vznikl nápád založit eshop, po čase mi ale připadal eshop strohý a tak jsem se rozhodla přibrat k sobě další výrobce na stejné vlně." Žaneta Daňková, majitelka eshopu

Háčkované odličovací tamponky EPF, Eva Pavlína Farská 

 

 

31384198_1669051616511571_6203835291317305344_n

Láry Fáry, Romana Winklerová  

,,Jmenuji se Romana Winterová a založila jsem svůj drobný obchůdek LÁRY FÁRY shop, který se zajímá o ekologii a život bez odpadu.

Jak se ke mně v průběhu let dostávaly informace o dopadu odpadů na naši Planetu, nedalo mi to a začala jsem s postupnými změnami k lepšímu ve vlastní domácnosti. To vedlo k šití různých znovupoužitelných a bezodpadových věcí, jako houbiček na nádobí, látkových kapesníků, odličovacích tampónků a spousty dalších. Jelikož jsem byla se všemi produkty velice spokojená, napadlo mě, proč bych je nenabídla i světu. A tak vznikla značka LÁRY FÁRY shop, která se věnuje tvorbě věcí z upcyklovaných látek a materiálů, kterým dává nový život a Vám nabízí možnost ekologičtějšího a bezodpadovějšího života."